Menu

Najlepsze zabiegi na cellulit

Na tym blogu przedstawię najlepsze zabiegi na cellulit

Najlepsze zabiegi na cellulit

beatka1241

Cellulit inaczej nazywany jest skórką pomarańczową - jest to przypadłość natury estetycznej z którą borykają się kobiety w różnym wieku. Skórka pomarańczowa może odkładać się na całej powierzchni ciała, jednak najbardziej widoczna jest na udach, pośladkach oraz w okolicach brzucha. Z cellulitem jest podobnie jak z innymi dolegliwościami - dużo łatwiej jest stosować odpowiednią profilaktykę i zapobiegać jego powstawaniu niż walczyć ze skutkami skórki pomarańczowej.

Zabiegi_na_cellulit


Właściwa profilaktyka.

Aby uniknąć rozwoju cellulitu warto odpowiednio się odżywiać i stosować aktywność fizyczną. Zalecana jest dieta o niskiej zawartości tłuszczu - warto wybierać produkty świeże, jak najmniej przetworzone. Najlepszym sposobem przygotowywania posiłków jest gotowanie na parze, z kolei jak ognia należy unikać smażenia na głębokim tłuszczu. W optymalnie dobranej diecie powinno się również znajdować minimum pięć porcji owoców i warzyw spożywanych każdego dnia.

Zbawienne działanie jeżeli chodzi o profilaktykę antycellulitową wykazuje również regularna aktywność fizyczna. Najlepiej w tej kwestii sprawdzają się ogólnorozwojowe ćwiczenia kardio. W zależności od osobistych upodobań można uprawiać jogging o umiarkowanej intensywności, wybrać rower jako główny środek komunikacyjny czy zapisać się na basen. Od czasu do czasu warto również wybrać się do lokalnej siłowni lub wyjechać za miasto na dłuższy spacer. Aktywność fizyczna nie tylko dobrze wpłynie na wygląd ciała, ale również poprawi samopoczucie. Już dawno zostało bowiem udowodnione, że podczas wysiłku fizycznego w ludzkim ciele wydzielają się endorfiny, czyli tak zwane hormony szczęścia. A jeżeli nie chce wam się chodzić na siłownię to warto zainwestować w skuteczny krem na cellulit, który pomoże wam w pokonaniu skórki pomarańczowej.

Co zrobić jeżeli profilaktyka nie będzie w stu procentach skuteczna?

Nawet przy najlepszych chęciach, czasem okazuje się że sama profilaktyka nie wystarczy i pomimo podjętych wysiłków na ciele można zaobserwować złogi cellulitu. Na szczęście w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych dostępne są różnorodne zabiegi na cellulit.

Do najbardziej popularnych zabiegów, które mają skutkować zmniejszeniem ilości skórki pomarańczowej zaliczają się między innymi mezoterapia oraz endermologia.Mezoterapia to zabieg kosmetyczny, w którym wykorzystywane są zastrzyki z odpowiednimi substancjami. Ich celem jest między innymi przyspieszenie krążenia krwi w komórkach, a także lepsza redukcja tkanki tłuszczowej.

Endermologia z kolei polega na masowaniu określonej powierzchni ciała przy pomocy specjalnej rękawicy zakończonej niewielkimi wałeczkami, co powoduje różnicę ciśnień podskórnych, dzięki czemu wzmocnieniu ulega struktura skóry.

Najbardziej godny polecenia krem na cellulit to Oligo.DX. Recenzję tego kremu na cellulit możecie przeczytać pod tym adresem: http://www.zyciebezcellulitu.pl/krem-na-cellulit/